Ako zarobiť veľké peniaze na názve domény

Hľadáte sprievodcu investovaním do názvov domén? Ste zvedaví, ako na doméne zarobiť veľké peniaze? Ak áno, ste na správnom mieste.

Investovanie do internetovej domény je lukratívny a účinný spôsob zarábania peňazí online. V tomto článku vám vysvetlíme, ako z investícií do názvov domén vyťažiť čo najviac.

Čo je investovanie do domén?

Investovanie do doménových názvov je proces nákupu a predaja názvov domén s cieľom dosiahnuť zisk. Názvy domén sú adresy webových stránok a môžu sa predávať z rôznych dôvodov. Niektorí ľudia napríklad kupujú domény, pretože si myslia, že budú mať v budúcnosti vysokú hodnotu. Iní ich kupujú, aby na nich vybudovali projekt alebo ich predali ďalej s cieľom rýchleho zisku.

Pri kúpe názvu domény si v podstate kupujete práva na používanie názvu domény na ročné obdobie. Potom budete musieť názov domény pravidelne predlžovať, aby bol aktívny. Počas tohto obdobia môžete názov domény použiť na vytvorenie webovej stránky, alebo naň umiestniť reklamy pomocou služby „parking domén“.

Ako zarobiť peniaze investovaním do názvov domén

Existuje niekoľko spôsobov, ako zarobiť peniaze investovaním do názvov domén.

 • Najbežnejším spôsobom je kúpiť názvy domén, o ktorých si myslíte, že sa v budúcnosti stanú hodnotnými, a potom ich so ziskom ďalej predať. Tento proces je známy ako „flipping domén“.
 • Ďalším spôsobom je vytvoriť webovú stránku a použiť názov domény na prilákanie návštevníkov. Vyžaduje si to síce viac práce, ale ak máte správny názov domény a výborný nápad na obsah, môže to byť skvelý spôsob zarábania peňazí.
 • Využiť parkovanie domén na zobrazovanie reklám. Tento spôsob je použiteľný len ak má doména pravidelnú návštevnosť aj bez obsahu alebo ide o tzv. preklepovú doménu. Preklepová doména je zaregistrovaný nesprávny prepis existujúcej domény. Ak je existujúca doména www.priklad.sk, potom by preklepová doména mohla byť www.prikla.sk. Takéto typo domény si môže zaregistrovať ktokoľvek a považujú sa za bežnú formu špekulácie.

  Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu speňažiť preklepové domény:

  1. Preskúmajte najpopulárnejšie domény a hľadajte potenciálne preklepy, ktoré je možné zaregistrovať.
  2. Využite parkovanie domén alebo použite vlastné stránky na zobrazovanie reklám.
  3. Vyvíjajte webové stránky na svojich preklepových doménach, aby ste zvýšili potenciál generovania príjmov.
  4. Oslovte majiteľov pôvodnej domény a ponúknite im predaj preklepovú doménu.
 • Nakoniec, názvy domén môžete kupovať a predávať aj bez vytvorenia webovej stránky. Ide o proces známy ako „arbitráž názvov domén“. Pri tomto procese kúpite názvy domén z jedného zdroja a ďalej ich predáte za vyššiu cenu niekomu inému.

Tipy na investovanie do doménových mien

Ak máte záujem investovať do názvov domén, mali by ste mať na pamäti niekoľko tipov.

Po prvé, mali by ste sa uistiť, že ste si urobili prieskum. Mali by ste sa uistiť, že názvy domén, do ktorých investujete, budú mať v budúcnosti vyššiu hodnotu než je nákupná cena a ročné poplatky za obnovu. Mali by ste sa tiež poobzerať po doménových menách, ktoré už majú určitú hodnotu, pretože to uľahčí ich ďalší predaj.

Po druhé, mali by ste sa uistiť, že dobre sledujete názvy domén, ktoré vlastníte aby ste nezmeškali žiadny dátum predĺženia.

Nakoniec by ste sa mali uistiť, že používate správne nástroje. Určite vyskúšajte nástroj na rýchle hľadanie voľných .sk domén domenovac.sk.

Zhrnutie

Investovanie do názvov domén je skvelý spôsob, ako zarobiť peniaze online. Je však dôležité si uvedomiť, že si vyžaduje dôkladný prieskum a odhodlanie. So správnymi znalosťami a nástrojmi môžete vďaka investíciám do názvov domén zarobiť veľké peniaze.

Napíšte ako prvý ...

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*